Wyjątkowe miejsce na ziemi.


tagi: turystyka, wyprawy, wakacje

Dalekie podróże to coś co pasjonuje wielu z nas.

Odkrywanie nieznanych wcześniej miejsc i kultur a przede wszystkim poznawanie nowych ludzi niesie za sobą ogromną dawkę pozytywnych emocji. Jednym z takich niesamowitych miejsc na Ziemi jest Kambodża.

Warto wiedzieć, że Kambodża to jeden z najbiedniejszych krajów Azji. Zatrważający jest fakt, że blisko 1/3 ludności żyje tam za mniej niż 1 USD/dzień. Dla nas, Europejczyków, wydaje się to niemożliwe. A jednak. Kraj jest w tej chwili w fazie odbudowy zniszczonej gospodarki, która boleśnie odczuła wieloletnie walki domowe i eksperymenty społeczne.

Pierwszym elementem planowania podróży do Kambodży jest ustalenie najlepszego terminu wyprawy. W chwili obecnej największy ruch turystów odbywa się między grudniem a lutym. Dlaczego nie w wakacje? Otóż maj i czerwiec charakteryzują się bardzo wysokimi temperaturami, które mogą być niezwykle męczące dla turystów. Lipiec i sierpień to z kolei potężne ulewy, które znacznie utrudniają możliwość transportu.

Przeważnie podróże mają charakter poznawczy warto więc zatem sprawdzić jakie atrakcje turystyczne może nam zaoferować Kambodża. Największą atrakcją tego kraju jest bez wątpienia Angkor czyli pradawna stolica Imperium Khmerów. Jest to imponujący kompleks świątynny, który można śmiało nazwać unikatowym na skalę świata. Bardzo interesującym miejscem jest także Phnom Penh czyli stolica kraju. Wycieczka do Kambodży nie może także obejść się bez wizyty w małych, prowincjonalnych miasteczkach, które, chociaż mało turystyczne, to jednak dają okazję do podziwiania kolonialnej architektury.  Sporą ciekawostką jest także możliwość obserwacji bardzo rzadkich delfinów rzecznych spotykanych w okolicach Kratie.

Skorzystanie z oferty http://www.exorientelux.pl/oferta/stolice-zapomnianych-imperiow to z pewnością doskonały pomysł i okazja na poznanie zupełnie nowej kultury. Z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę, że do takiej wyprawy należy się bardzo dobrze przygotować. Niemniej jednak Kambodża to kraj, który warto odwiedzić.

Okiem reportera
turystyka
wyprawy
wakacje
Opublikowany przez Patryk L. | 2014-09-23

Więcej na ten temat

rss icon Kolejne ogniska ASF utrudniają rozmowy o otwarciu azjatyckich rynków na polską wieprzowinę

Zaostrzone przepisy o bioasekuracji mogą pomóc polskim producentom na eksporcie wieprzowiny. na Polsce odnotowano dotychczas 88 ognisk choroby afrykańskiego pomoru świń, z czego 65 ognisk na 2017 roku. Choć eksport polskiej wieprzowiny rośnie, to z powodu ASF dla producentów zamknięta był większość dużych rynków azjatyckich. Powrót na rynki Korei Japonii może być trudny, więc producenci liczą na pomoc rządu dyplomację ekonomiczną.

rss icon ZUS: We wrześniu złożono 275,7 tys. wniosków o przyznanie emerytury

We wrześniu wniosek o przyznanie emerytury złożyło 275,7 tys. osób, na tym 196,7 tys., które składały go po raz pierwszy - poinformował PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Zakład obsłużył we wrześniu 900,5 tys. klientów.

rss icon Kompromis na sprawie zakazu handlu na niedziele? na czwartek pierwsze decyzje

Ograniczenie niedzielnego handlu będzie dotyczyć tylko dwóch niedziel na miesiącu - zapewnił na rozmowie z RMF FM poseł PiS Janusz Śniadek, szef sejmowej podkomisji zajmującej się tą sprawą.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0