Wyjątkowe miejsce na ziemi.


tagi: turystyka, wyprawy, wakacje

Dalekie podróże to coś co pasjonuje wielu z nas.

Odkrywanie nieznanych wcześniej miejsc i kultur a przede wszystkim poznawanie nowych ludzi niesie za sobą ogromną dawkę pozytywnych emocji. Jednym z takich niesamowitych miejsc na Ziemi jest Kambodża.

Warto wiedzieć, że Kambodża to jeden z najbiedniejszych krajów Azji. Zatrważający jest fakt, że blisko 1/3 ludności żyje tam za mniej niż 1 USD/dzień. Dla nas, Europejczyków, wydaje się to niemożliwe. A jednak. Kraj jest w tej chwili w fazie odbudowy zniszczonej gospodarki, która boleśnie odczuła wieloletnie walki domowe i eksperymenty społeczne.

Pierwszym elementem planowania podróży do Kambodży jest ustalenie najlepszego terminu wyprawy. W chwili obecnej największy ruch turystów odbywa się między grudniem a lutym. Dlaczego nie w wakacje? Otóż maj i czerwiec charakteryzują się bardzo wysokimi temperaturami, które mogą być niezwykle męczące dla turystów. Lipiec i sierpień to z kolei potężne ulewy, które znacznie utrudniają możliwość transportu.

Przeważnie podróże mają charakter poznawczy warto więc zatem sprawdzić jakie atrakcje turystyczne może nam zaoferować Kambodża. Największą atrakcją tego kraju jest bez wątpienia Angkor czyli pradawna stolica Imperium Khmerów. Jest to imponujący kompleks świątynny, który można śmiało nazwać unikatowym na skalę świata. Bardzo interesującym miejscem jest także Phnom Penh czyli stolica kraju. Wycieczka do Kambodży nie może także obejść się bez wizyty w małych, prowincjonalnych miasteczkach, które, chociaż mało turystyczne, to jednak dają okazję do podziwiania kolonialnej architektury.  Sporą ciekawostką jest także możliwość obserwacji bardzo rzadkich delfinów rzecznych spotykanych w okolicach Kratie.

Skorzystanie z oferty http://www.exorientelux.pl/oferta/stolice-zapomnianych-imperiow to z pewnością doskonały pomysł i okazja na poznanie zupełnie nowej kultury. Z drugiej strony musimy zdawać sobie sprawę, że do takiej wyprawy należy się bardzo dobrze przygotować. Niemniej jednak Kambodża to kraj, który warto odwiedzić.

Okiem reportera
turystyka
wyprawy
wakacje
Opublikowany przez Patryk L. | 2014-09-23

Więcej na ten temat

rss icon Kraków: Strabag głównym wykonawcą Unity Center na miejsce "szkieletora"

Do czerwca 2019 r. zakończy się budowa kompleksu biurowego Unity Center, który powstanie na miejsce "szkieletora", czyli niedokończonego biurowca NOT na pobliżu ronda Mogilskiego na Krakowie. Na generalnego wykonawcę inwestycji wybrano firmę Strabag.

rss icon T-Mobile Polska liczy na ponowne rozdysponowanie częstotliwości z przetargu z 2007 r.

T-Mobile Polska ocenia, że po tym jak prezes UKE unieważnił przetarg na 1800 MHz z 2007 roku, częstotliwości powinny być ponownie rozdysponowane na drodze aukcji lub przetargu - podała spółka na komunikacie prasowym.

rss icon Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0