wycieczki

O Krakowie

O Krakowie

Skojarzone z tym artykułem: urlop, wakacje, wycieczki

(...) Kraków jest miastem turystycznym, podobnie zresztą jak i cały rejon małopolski. Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele setek tysięcy globtroterów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to klasycznie miasto polskie, oszczędzone cudownym trafem przez II wojnę światową, gdzie odnaleźć można wiele skarbów historii minionych czasów. Do najbardziej interesujących zabytków Krakowa należy zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół posiada liczne ornamenty oraz nadzwyczaj cenne sklepienia beczkowe. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie cedrowym otwierany oraz prezentowany jest podczas najważniejszych świąt. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego grany jest hejnał, którego dźwięki urywają się nagle na pamiątkę zabicia tatarską strzałą średniowiecznego grajka, który zawiadamiał przed grożącym im niebezpieczeństwem mieszkańców grodu (...)

Opublikowany przez Mikołaj H. | 2015-12-08

Opublikowany przez Mikołaj H. | 2015-12-08

Prawdziwa egzotyka - wakacje życia na Filipinach

Prawdziwa egzotyka - wakacje życia na Filipinach

Skojarzone z tym artykułem: podróże, urlop, wycieczki

(...) Siedem tysięcy wysp tropikalnej fauny i flory, wyśmienitej kuchni i niezwykłej kultury - wycieczki Filipiny może okazać się podróżą życia. Filipiny można pokochać: błękitne morze, bajeczne rafy koralowe, egzotyczne pola ryżowe Kordylierów Filipińskich czy Czekoladowe Wzgórza robią ogromne wrażenie.Nazwa państwa wzięła się od imienia hiszpańskiego króla Filipa II, którego ekspedycja odkryła rajskie wyspy. Geograficznie, Filipiny leżą w południowo-wschodniej Azji, na Oceanie Spokojnym. Do państwa należy 11 głównych wysp w trzech regionach: Luzon (wyspy Luzon i Mindoro), Visayas (wyspy Palawan, Ceby, Negros, Panay, Samar, Leyte, Bohol) i Mindanao (Archipelag Sulu, wyspa Mindanao). Główne wyspy, jak również tysiące bajecznych, często nieodkrytych wysepek zapewniają niezwykłe zróżnicowanie krajobrazu. Rwące rzeki z krystalicznymi wodospadami, aktywne wulkany, góry, błękitne laguny (...)

Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-08-14

Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-08-14

Jak już podróżować to w niezwykłe miejsca

Jak już podróżować to w niezwykłe miejsca

Skojarzone z tym artykułem: podróże, urlop, wakacje, wycieczki

(...) Każdy z nas ma z pewnością miejsce, do którego chciałby się udać. Miejsce to może być nawet najbardziej odległe, w dzisiejszych czasach dystans nie jest już taką przeszkodą jak kiedyś. W dobie internetu i samolotów zarezerwowanie miejsca w hotelu na drugim końcu świata, a następnie wyjazd tam to tylko kwestia organizacji, oraz, oczywiście, środków finansowych. Jakie są najpopularniejsze cele takich podróży w naszym biurze podróży? Z reguły zaliczają się do nich (...)

Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-05-22

Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-05-22

Kraków Balice Airport - chluba Małopolski

Kraków Balice Airport - chluba Małopolski

Skojarzone z tym artykułem: lotniska, turystyka, wycieczki, wyprawy

(...) także do jednych z najnowocześniejszych portów w Polsce. Nie odstrasza również swoich klientów cenami. Jakby na to nie patrzeć na samym lotnisku znajduje się tak naprawdę bardzo wiele ciekawych i niesamowitych miejsc, które są stworzone tylko i wyłącznie po to, aby umilić czas oczekiwania pasażerów właśnie na konkretne samoloty. Z tego też powodu w porcie lotniczym można na dzień dzisiejszy wypożyczyć na przykład samochód oraz zagościć na trochę dłużej w konkretnych restauracjach. Do tego trzeba także wziąć pod uwagę (...)

Opublikowany przez Mariusz C. | 2013-11-08

Opublikowany przez Mariusz C. | 2013-11-08

Aktywne i pasywne spędzanie wakacji

Aktywne i pasywne spędzanie wakacji

Skojarzone z tym artykułem: bułgaria, krym, podróże, ukraina, wakacje, wycieczki

(...) Biuro Usług Turystycznych Columbus organizuje obozy dla młodzieży oraz wycieczki na Ukrainę i narty na Słowacji. Wycieczki na Krym czy wycieczki na Ukrainę cieszą się niesłabnącą popularnością już od ponad 15 lat. Krym wycieczka a także wycieczki objazdowe Krym a także Ukraina wycieczki to dla wielu (...)

Opublikowany przez Mariusz C. | 2012-04-18

Opublikowany przez Mariusz C. | 2012-04-18

Odkrywamy na nowo Peru

Odkrywamy na nowo Peru

Skojarzone z tym artykułem: podróże, turystyka, wakacje, wycieczki

(...) W sieci, jak również w realnym świecie, w licznych miastach odnaleźć można dużą ilość biur podróży, które kuszą nas wyjazdami do ciepłych krajów, tanimi przelotami, wielogwiazdkowymi hotelami. Oferowane przez liczne biura podróży katalogi pokazują piękne fotografie basenów, hoteli i pobliskich atrakcji. Naturalnie można we własnym zakresie kupić bilet lotniczy, zarezerwować sobie hotel i samodzielnie udać się w wybrane miejsce na całym świecie. Często jest to wariant tańszy, jednak wymaga dobrej znajomości min. języka angielskiego. (...)

Opublikowany przez Mariusz C. | 2012-04-08

Opublikowany przez Mariusz C. | 2012-04-08
Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012