Polskie krajobrazy


tagi: turystyka, wakacje, urlop, apartamenty, noclegi

Jeszcze kilka lat temu obserwowano bardzo intensywne zainteresowanie zagranicznymi ofertami wakacyjnymi.

Praktycznie każdego roku znaczny procent polskich urlopowiczów, jako miejsce docelowe swoich wakacji wybierał właśnie kurorty zlokalizowane w ciepłych krajach. Przyczyną takich wyborów była przede wszystkim kapryśność polskiego klimatu, który dla nadmorskich turystów potrafił być nieubłagalny.

Nic dziwnego więc, że miejsca, w których zapewnia się piękną, gorącą i słoneczną pogodę przez cały czas przebywania, stanowiły główny punkt zainteresowania ze strony wczasowiczów. To z kolei stało się bezpośrednią przyczyną zmniejszenia natężenia turystów w rodzimych miejscowościach wczasowych.  Ostatnie sezony letnie pokazały jedna, że tendencja ta ulega zmianom. Wiele osób pozostaje w rodzimych regionach, koncentrując się na takich miejscach jak zakopane, czy też z pewną dozą ryzyka, wybierając się nad morze. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. O ile wielu Polaków neguje klimat rodzimy z uwagi na jego kapryśność, o tyle nie przeszkadza to Niemcom, którzy bardzo chętnie odwiedzają nasze strony, podziwiając piękne widoki i atrakcyjne oferty kurortów wczasowych.

Noclegi w zakopanym są więc w znacznej części zdominowane przez zagranicznych turystów, którzy bardzo chętnie odwiedzają te strony, zwłaszcza w sezonie letnim, choć i w czasie zimy nie brakuje turystów zagranicznych, zarówno nad morzem jak i w górach. Spośród dostępnych form noclegu, wybierają oni najczęściej nadmorskie pensjonaty wczasowe lub zakopiańskie apartamenty. Jeżeli więc liczymy na wolne pokoje w najintensywniejszej części okresu sezonowego, możemy się mocno rozczarować.

Większość najatrakcyjniejszych miejsc może być bowiem już zajęta na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Warto więc podjąć decyzję o miejscu spędzania wakacji nieco wcześniej i zarezerwować odpowiednie miejsce. Wakacje w górach są bowiem obecnie jedną z bardziej preferowanych form spędzania urlopowego czasu, zarówno w sezonie zimowym jak i letnim, niezależnie od wieku.

Okiem reportera
turystyka
wakacje
urlop
apartamenty
noclegi
Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-04-30

Więcej na ten temat

rss icon Produkcja przemysłowa wzrosła na maju o 9,1 proc. rok do roku

Produkcja przemysłowa na maju wzrosła o 9,1 proc. rok do roku, a na porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 5,5 proc. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

rss icon Arrivederci, UniCredit

Zachowawczy styl zarządzania bankiem Pekao pozwolił mu ominąć góry lodowe. lecz spowodował, że wszedł na mieliznę. Włosi z grupy UniCredit byli konserwatywnym właścicielem: nic nie popsuli, lecz nie wykorzystali potencjału banku.

rss icon Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

Przeszło 16 mln Polaków zamierza wyjechać na tym roku na wakacje. 26 proc. wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74 proc. (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek na Polsce. Zwraca uwagę, że ok. 7 proc. dzieci będzie mogło pojechać na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500 plus. Co jeszcze wynika z badania firmy Mondial Assistance?

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0