Polskie krajobrazy


tagi: turystyka, wakacje, urlop, apartamenty, noclegi

Jeszcze kilka lat temu obserwowano bardzo intensywne zainteresowanie zagranicznymi ofertami wakacyjnymi.

Praktycznie każdego roku znaczny procent polskich urlopowiczów, jako miejsce docelowe swoich wakacji wybierał właśnie kurorty zlokalizowane w ciepłych krajach. Przyczyną takich wyborów była przede wszystkim kapryśność polskiego klimatu, który dla nadmorskich turystów potrafił być nieubłagalny.

Nic dziwnego więc, że miejsca, w których zapewnia się piękną, gorącą i słoneczną pogodę przez cały czas przebywania, stanowiły główny punkt zainteresowania ze strony wczasowiczów. To z kolei stało się bezpośrednią przyczyną zmniejszenia natężenia turystów w rodzimych miejscowościach wczasowych.  Ostatnie sezony letnie pokazały jedna, że tendencja ta ulega zmianom. Wiele osób pozostaje w rodzimych regionach, koncentrując się na takich miejscach jak zakopane, czy też z pewną dozą ryzyka, wybierając się nad morze. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. O ile wielu Polaków neguje klimat rodzimy z uwagi na jego kapryśność, o tyle nie przeszkadza to Niemcom, którzy bardzo chętnie odwiedzają nasze strony, podziwiając piękne widoki i atrakcyjne oferty kurortów wczasowych.

Noclegi w zakopanym są więc w znacznej części zdominowane przez zagranicznych turystów, którzy bardzo chętnie odwiedzają te strony, zwłaszcza w sezonie letnim, choć i w czasie zimy nie brakuje turystów zagranicznych, zarówno nad morzem jak i w górach. Spośród dostępnych form noclegu, wybierają oni najczęściej nadmorskie pensjonaty wczasowe lub zakopiańskie apartamenty. Jeżeli więc liczymy na wolne pokoje w najintensywniejszej części okresu sezonowego, możemy się mocno rozczarować.

Większość najatrakcyjniejszych miejsc może być bowiem już zajęta na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Warto więc podjąć decyzję o miejscu spędzania wakacji nieco wcześniej i zarezerwować odpowiednie miejsce. Wakacje w górach są bowiem obecnie jedną z bardziej preferowanych form spędzania urlopowego czasu, zarówno w sezonie zimowym jak i letnim, niezależnie od wieku.

Okiem reportera
turystyka
wakacje
urlop
apartamenty
noclegi
Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-04-30

Więcej na ten temat

rss icon Ostrzeżmy babcię. Metoda "na wnuczka" to przeżytek

Choć osoby starsze to potencjalnie łatwy cel, złodzieje wymyślają coraz bardziej wyrafinowane metody, by pozbawić ich oszczędności. Niestety, są skuteczni na wyzyskiwaniu ich łatwowierności.

rss icon Morawiecki: Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu

Nie wykluczam ponownej nowelizacji tegorocznego budżetu - poinformował wicepremier, minister rozwoju finansów Mateusz Morawiecki. Wskazał, że resort finansów chce wykorzystać dobrą sytuację budżetu do "realizacji zobowiązań z przeszłości".

rss icon Sztuczna inteligencja spowoduje wybuch nowych miejsc pracy?

Sztuczna inteligencja (AI) był teraz dziś częścią rzeczywistości biznesowej, a na najbliższych latach należy spodziewać się, że na znaczącym stopniu będzie decydować o konkurencyjności firm. Aż 37 proc. przedsiębiorstw teraz na tej chwili wykorzystuje sztuczną inteligencję dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom jak np. CRM. Kolejnych 22 proc. planuje zrobić to na najbliższym czasie.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0