Polskie krajobrazy


tagi: turystyka, wakacje, urlop, apartamenty, noclegi

Jeszcze kilka lat temu obserwowano bardzo intensywne zainteresowanie zagranicznymi ofertami wakacyjnymi.

Praktycznie każdego roku znaczny procent polskich urlopowiczów, jako miejsce docelowe swoich wakacji wybierał właśnie kurorty zlokalizowane w ciepłych krajach. Przyczyną takich wyborów była przede wszystkim kapryśność polskiego klimatu, który dla nadmorskich turystów potrafił być nieubłagalny.

Nic dziwnego więc, że miejsca, w których zapewnia się piękną, gorącą i słoneczną pogodę przez cały czas przebywania, stanowiły główny punkt zainteresowania ze strony wczasowiczów. To z kolei stało się bezpośrednią przyczyną zmniejszenia natężenia turystów w rodzimych miejscowościach wczasowych.  Ostatnie sezony letnie pokazały jedna, że tendencja ta ulega zmianom. Wiele osób pozostaje w rodzimych regionach, koncentrując się na takich miejscach jak zakopane, czy też z pewną dozą ryzyka, wybierając się nad morze. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. O ile wielu Polaków neguje klimat rodzimy z uwagi na jego kapryśność, o tyle nie przeszkadza to Niemcom, którzy bardzo chętnie odwiedzają nasze strony, podziwiając piękne widoki i atrakcyjne oferty kurortów wczasowych.

Noclegi w zakopanym są więc w znacznej części zdominowane przez zagranicznych turystów, którzy bardzo chętnie odwiedzają te strony, zwłaszcza w sezonie letnim, choć i w czasie zimy nie brakuje turystów zagranicznych, zarówno nad morzem jak i w górach. Spośród dostępnych form noclegu, wybierają oni najczęściej nadmorskie pensjonaty wczasowe lub zakopiańskie apartamenty. Jeżeli więc liczymy na wolne pokoje w najintensywniejszej części okresu sezonowego, możemy się mocno rozczarować.

Większość najatrakcyjniejszych miejsc może być bowiem już zajęta na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Warto więc podjąć decyzję o miejscu spędzania wakacji nieco wcześniej i zarezerwować odpowiednie miejsce. Wakacje w górach są bowiem obecnie jedną z bardziej preferowanych form spędzania urlopowego czasu, zarówno w sezonie zimowym jak i letnim, niezależnie od wieku.

Okiem reportera
turystyka
wakacje
urlop
apartamenty
noclegi
Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-04-30

Więcej na ten temat

rss icon Digitalizacja górnictwa: Świat nam ucieka!

Digitalizacja to proces, który warto prowadzić nie dla idei, lecz ze względu na duże korzyści. Jak szacujemy, globalnie na sektorze górniczym digitalizacja może przynieść 370 mld dol. wartości dodanej. Trzeba działać szybko - radzi Tomasz Jurkanis, partner lokalny na warszawskim biurze McKinsey & Company na rozmowie z Piotrem Myszorem.

rss icon Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa

Politykę surowcową na Polsce zaczynamy od nowa; chcemy spowodować wzrost gospodarczy państwa oraz wzrost jego roli geopolitycznej na oparciu o surowce posiadane przez Polskę te pozyskiwane za granicą - powiedział wiceminister środowiska główny geolog kraju Mariusz Orion Jędrysek.

rss icon Solidarność: Upadłość Praktikera otwiera drogę do wypłaty części zaległych wynagrodzeń

Ogłoszona 18 września upadłość spółki Praktiker Polska otwiera drogę do wypłaty pracownikom tej firmy części zaległych wynagrodzeń przez Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych - podali związkowcy z Solidarności, którzy od wielu miesięcy interweniowali na sprawie poszkodowanej załogi Praktikera.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0