O Krakowie


tagi: wycieczki, wakacje, urlop

Kraków jest miastem turystycznym, podobnie zresztą jak i cały rejon małopolski.

Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele setek tysięcy globtroterów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to klasycznie miasto polskie, oszczędzone cudownym trafem przez II wojnę światową, gdzie odnaleźć można wiele skarbów historii minionych czasów.

Do najbardziej interesujących zabytków Krakowa należy zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół posiada liczne ornamenty oraz nadzwyczaj cenne sklepienia beczkowe. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie cedrowym otwierany oraz prezentowany jest podczas najważniejszych świąt. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego grany jest hejnał, którego dźwięki urywają się nagle na pamiątkę zabicia tatarską strzałą średniowiecznego grajka, który zawiadamiał przed grożącym im niebezpieczeństwem mieszkańców grodu trąbiąc z wieży.

Planując kilkudniowy pobyt w Krakowie skorzystać można z ekskluzywnej oferty private tours Krakow i w wygodny sposób zwiedzić najciekawsze dzielnice w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zasiedlony od stuleci przez wyznawców judaizmu, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można zapukać do starej synagogi, skosztować w jednej z żydowskich jadłodajni koszernego posiłku lub też powłóczyć się wąskimi uliczkami.

Sąsiad w najbliższy weekend wybiera się do Krakowa. Głowi się, w jaki sposób do Krakowa dojechać. Do podjęcia decyzji zasadniczo są trzy ewentualności: podróż pociągiem, lot samolotem czy też podróż samochodem. Jako że na obejrzenie Krakowa ma jedynie trzy dni, a to nie jest zbyt dużo, dlatego też by na długą podróż nie marnować czasu, poleci zapewne samolotem. Bilet lotniczy to koszt w dwie strony w granicach kilkuset złotych, zatem| chyba nie ma co się zaprzątać sobie głowy inną opcją. Port Lotniczy w Balicach jest stosunkowo dobrze połączone z centrum miasta. Co pół godziny do centrum miasta kursują autobusy dedykowane. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow wynajmując taksówkę prywatną czy też w odniesieniu do większych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu w klimatyzowanym busie cała ekipa dojedzie bezpiecznie do swojego miejsca pobytu.

Będąc w Krakowie nie można nie zajrzeć Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o potędze najjaśniejszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Teraz Wawel jest rozległym obiektem muzealnym, w którym podziwiać można arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli znane arrasy wawelskie. Nie zapomnij wsłuchać się w bicie starego Dzwonu Zygmunta oraz zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Okiem reportera
wycieczki
wakacje
urlop
Opublikowany przez Mikołaj H. | 2015-12-08

Więcej na ten temat

rss icon Polska liderem na produkcji owocowo-warzywnej

Polska był szóstym, pod względem wartości, producentem owoców warzyw na UE-28. Jednak z uwagi na znaczny udział owoców warzyw kierowanych do przetwórstwa, zajmuje także czołowe miejsce na produkcji przetworów owocowo-warzywnych - wynika z najnowszego raportu PKO Banku Polskiego.

rss icon Bez porozumienia płacowego na Tesco

Związek zawodowy Solidarność Tesco Polska nie doszły do porozumienia na sprawie wynagrodzeń na roku finansowym 2017. Strony wyczerpały wszystkie etapy poprzedzające strajk.

rss icon Polacy spodziewają się poprawy sytuacji finansowej

Tylko co dwunasty Polak spodziewa się, że jego dochody na ciągu najbliższych dwóch lat się zmniejszą, a co piąty oczekuje poprawy - wynika z badania przeprowadzonego dla Provident Polska. Choć do finansowego optymizmu z pewnością jeszcze nam daleko, to wyraźnie widać, że osób pozytywnie nastawionych do swoich przyszłych finansów był zdecydowanie więcej niż pesymistów.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0