O Krakowie


tagi: wycieczki, wakacje, urlop

Kraków jest miastem turystycznym, podobnie zresztą jak i cały rejon małopolski.

Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele setek tysięcy globtroterów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to klasycznie miasto polskie, oszczędzone cudownym trafem przez II wojnę światową, gdzie odnaleźć można wiele skarbów historii minionych czasów.

Do najbardziej interesujących zabytków Krakowa należy zapewne Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym autorstwa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół posiada liczne ornamenty oraz nadzwyczaj cenne sklepienia beczkowe. Ołtarz wyrzeźbiony w drzewie cedrowym otwierany oraz prezentowany jest podczas najważniejszych świąt. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego grany jest hejnał, którego dźwięki urywają się nagle na pamiątkę zabicia tatarską strzałą średniowiecznego grajka, który zawiadamiał przed grożącym im niebezpieczeństwem mieszkańców grodu trąbiąc z wieży.

Planując kilkudniowy pobyt w Krakowie skorzystać można z ekskluzywnej oferty private tours Krakow i w wygodny sposób zwiedzić najciekawsze dzielnice w Krakowie takie jak stosunkowo nieźle prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zasiedlony od stuleci przez wyznawców judaizmu, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można zapukać do starej synagogi, skosztować w jednej z żydowskich jadłodajni koszernego posiłku lub też powłóczyć się wąskimi uliczkami.

Sąsiad w najbliższy weekend wybiera się do Krakowa. Głowi się, w jaki sposób do Krakowa dojechać. Do podjęcia decyzji zasadniczo są trzy ewentualności: podróż pociągiem, lot samolotem czy też podróż samochodem. Jako że na obejrzenie Krakowa ma jedynie trzy dni, a to nie jest zbyt dużo, dlatego też by na długą podróż nie marnować czasu, poleci zapewne samolotem. Bilet lotniczy to koszt w dwie strony w granicach kilkuset złotych, zatem| chyba nie ma co się zaprzątać sobie głowy inną opcją. Port Lotniczy w Balicach jest stosunkowo dobrze połączone z centrum miasta. Co pół godziny do centrum miasta kursują autobusy dedykowane. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow wynajmując taksówkę prywatną czy też w odniesieniu do większych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu w klimatyzowanym busie cała ekipa dojedzie bezpiecznie do swojego miejsca pobytu.

Będąc w Krakowie nie można nie zajrzeć Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta miniona siedziba Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego przypomina o potędze najjaśniejszej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Teraz Wawel jest rozległym obiektem muzealnym, w którym podziwiać można arcydzieła sztuki włókienniczej, czyli znane arrasy wawelskie. Nie zapomnij wsłuchać się w bicie starego Dzwonu Zygmunta oraz zajrzeć do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Okiem reportera
wycieczki
wakacje
urlop
Opublikowany przez Mikołaj H. | 2015-12-08

Więcej na ten temat

rss icon Wstrzymano dostawy gazu przez rewers na Gazociągu Jamalskim

Gaz-System nie może odbierać paliwa do krajowego systemu przesyłowego na Punkcie Wzajemnego Połączenia (PWP) na Gazociągu Jamalskim na związku ze złą jakością gazu ziemnego - poinformowała na środowym komunikacie spółka. Ekspert rynku gazowego Piotr Maciążek powiedział, że problemy z gazem z jamalskiej rury mają kontekst polityczny. B. szef Agencji Wywiadu, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego, Grzegorz Małecki uważa, że problemy z jakością gazu to rosyjskie ostrzeżenie.

rss icon Zmiana na stanowisku prezesa ANR

Waldemar Humięcki po niespełna dwóch latach kierowania Agencją Nieruchomości Rolnych odszedł ze stanowiska. Zastąpiła go Irena Błaszczyk, dotychczas dyrektor Biura Finansowo-Księgowego na ARR.

rss icon Studenci AGH wodowali na Wiśle łódź solarną zbudowaną na zawody na Monako

Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej we wtorek na Krakowie wodowali na Wiśle łódź solarną. Zbudowali ją na lipcowe, prestiżowe zawody na Monako. Jednoosobowa konstrukcja był zasilana energią słoneczną.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0