Kraków Balice Airport - chluba Małopolski


tagi: turystyka, wycieczki, wyprawy, lotniska

Lotnisko w Balicach należy do jednych z najprężniej rozwijających lotnisk na świecie.

Z roku na rok jest wstanie przyjąć co raz to większą liczbę pasażerów co sprawia, iż musi w sposób znaczny powiększyć swoją powierzchnię aby zadowolić w stu procentach swoich klientów. Niemniej jednak na początku nakreślmy historię ów portu. Port lotniczy Balice powstał już w roku 1923 roku. W 1995 roku portowi nadano im. Jana Pawła II.

Sam Jan Paweł II za swojego życia, zawsze z chęcią i pełnym zadowoleniem odwiedzał ów port co sprawiało mu bardzo dużą radość. Sam port lotniczy znajduje się w Balicach. Miejscowości, która jest oddalona od Krakowa jakieś 11 km. Port ma bardzo dobre połączenie komunikacyjne, gdyż jest tak naprawdę w centrum szlaków, które krzyżują się właśnie w jego regionie. Jest drugim portem lotniczym w Polsce jeśli idzie o przepustowość tuż po Okęciu warszawskim. Ciągle stara się rywalizować z portem lotniczym w Katowicach. Na dzień dzisiejszy tą rywalizacje jak najbardziej wygrywa. Port lotniczy im. Jana Pawła II należy także do jednych z najnowocześniejszych portów w Polsce. Nie odstrasza również swoich klientów cenami. Jakby na to nie patrzeć na samym lotnisku znajduje się tak naprawdę bardzo wiele ciekawych i niesamowitych miejsc, które są stworzone tylko i wyłącznie po to, aby umilić czas oczekiwania pasażerów właśnie na konkretne samoloty. Z tego też powodu w porcie lotniczym można na dzień dzisiejszy wypożyczyć na przykład samochód oraz zagościć na trochę dłużej w konkretnych restauracjach. Do tego trzeba także wziąć pod uwagę sam fakt związany z tym, iż istnieje możliwość transferu z lotnisk przez pobliskie firmy (np. wypożyczalnię aut Q24). Tak naprawdę nasza osoba może zostać przywieziona na lotnisko w Balicach ale i również odwieziona z lotniska w konkretne miejsce.

Port lotniczy Balice prowadzi na dzień dzisiejszy statystyki ruchu co na pewno ułatwia i bardziej zwiększa wydajność samego portu. Więcej informacji na ów temat jak i na temat samego portu można znaleźć między innymi w sieci. Warto się z nimi zapoznać jak i ze samą stroną internetową lotniska.

Okiem reportera
turystyka
wycieczki
wyprawy
lotniska
Opublikowany przez Mariusz C. | 2013-11-08

Więcej na ten temat

rss icon T-Mobile Polska liczy na ponowne rozdysponowanie częstotliwości z przetargu z 2007 r.

T-Mobile Polska ocenia, że po tym jak prezes UKE unieważnił przetarg na 1800 MHz z 2007 roku, częstotliwości powinny być ponownie rozdysponowane na drodze aukcji lub przetargu - podała spółka na komunikacie prasowym.

rss icon Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

rss icon Ministerstwo Finansów chce zastąpić ustawy o PIT CIT trzema nowymi ustawami

Ministerstwo Finansów rozważa wdrożenie kolejnego rewolucyjnego projektu na zakresie przepisów prawa podatkowego. Zmiany mają być zasadnicze, rząd chce bowiem doprowadzić do zastąpienia obecnych ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych prawnych trzema nowymi ustawami regulującymi opodatkowanie dochodów z wynagrodzeń, działalności gospodarczej oszczędności kapitałowych.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0