Kraków Balice Airport - chluba Małopolski


tagi: turystyka, wycieczki, wyprawy, lotniska

Lotnisko w Balicach należy do jednych z najprężniej rozwijających lotnisk na świecie.

Z roku na rok jest wstanie przyjąć co raz to większą liczbę pasażerów co sprawia, iż musi w sposób znaczny powiększyć swoją powierzchnię aby zadowolić w stu procentach swoich klientów. Niemniej jednak na początku nakreślmy historię ów portu. Port lotniczy Balice powstał już w roku 1923 roku. W 1995 roku portowi nadano im. Jana Pawła II.

Sam Jan Paweł II za swojego życia, zawsze z chęcią i pełnym zadowoleniem odwiedzał ów port co sprawiało mu bardzo dużą radość. Sam port lotniczy znajduje się w Balicach. Miejscowości, która jest oddalona od Krakowa jakieś 11 km. Port ma bardzo dobre połączenie komunikacyjne, gdyż jest tak naprawdę w centrum szlaków, które krzyżują się właśnie w jego regionie. Jest drugim portem lotniczym w Polsce jeśli idzie o przepustowość tuż po Okęciu warszawskim. Ciągle stara się rywalizować z portem lotniczym w Katowicach. Na dzień dzisiejszy tą rywalizacje jak najbardziej wygrywa. Port lotniczy im. Jana Pawła II należy także do jednych z najnowocześniejszych portów w Polsce. Nie odstrasza również swoich klientów cenami. Jakby na to nie patrzeć na samym lotnisku znajduje się tak naprawdę bardzo wiele ciekawych i niesamowitych miejsc, które są stworzone tylko i wyłącznie po to, aby umilić czas oczekiwania pasażerów właśnie na konkretne samoloty. Z tego też powodu w porcie lotniczym można na dzień dzisiejszy wypożyczyć na przykład samochód oraz zagościć na trochę dłużej w konkretnych restauracjach. Do tego trzeba także wziąć pod uwagę sam fakt związany z tym, iż istnieje możliwość transferu z lotnisk przez pobliskie firmy (np. wypożyczalnię aut Q24). Tak naprawdę nasza osoba może zostać przywieziona na lotnisko w Balicach ale i również odwieziona z lotniska w konkretne miejsce.

Port lotniczy Balice prowadzi na dzień dzisiejszy statystyki ruchu co na pewno ułatwia i bardziej zwiększa wydajność samego portu. Więcej informacji na ów temat jak i na temat samego portu można znaleźć między innymi w sieci. Warto się z nimi zapoznać jak i ze samą stroną internetową lotniska.

Okiem reportera
turystyka
wycieczki
wyprawy
lotniska
Opublikowany przez Mariusz C. | 2013-11-08

Więcej na ten temat

rss icon Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone są urządzenia mobilne

Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem informatyką - podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają, że często wykorzystują przy tym techniki socjotechniczne. Celem bardzo często stają się urządzenia mobilne, słabiej zabezpieczane niż komputery. Hakerzy chętnie sięgają po złośliwe oprogramowania.

rss icon Bez nieprawidłowości na stadninie na Janowie Podlaskim

Zarządzanie prestiżową stadniną koni arabskich na Janowie Podlaskim, gdy jej prezesem był Marek Trela, nie budzi zastrzeżeń - jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, takie wnioski płyną z ekspertyzy biegłych, sporządzonej na potrzeby prokuratury. Śledztwo na tej sprawie prowadzą prokuratorzy z Lublina.

rss icon VII Europejski Kongres Finansowy, 5-7 czerwca 2017, Sopot

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych na Warszawie we współpracy z Izbą Domów Maklerskich zapraszają na Debatę Okrągłego Stołu: RYNEK KAPITAŁOWY JAKO WAŻNY ELEMENT STRATEGII ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU organizowaną na ramach VII Europejskiego Kongresu Finansowego na Sopocie.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0