Jak już podróżować to w niezwykłe miejsca


tagi: wycieczki, wakacje, urlop, podróże

Każdy z nas ma z pewnością miejsce, do którego chciałby się udać.

Miejsce to może być nawet najbardziej odległe, w dzisiejszych czasach dystans nie jest już taką przeszkodą jak kiedyś. W dobie internetu i samolotów zarezerwowanie miejsca w hotelu na drugim końcu świata, a następnie wyjazd tam to tylko kwestia organizacji, oraz, oczywiście, środków finansowych.

Jakie są najpopularniejsze cele takich podróży w naszym biurze podróży?

Z reguły zaliczają się do nich rozmaite kraje egzotyczne. Rosnącą popularnością cieszą się wyspy Ameryki Środkowej, jak Jamajka, Bahamy, Trynidad i Tobago czy Wyspy Dziewicze. Innymi celami są niewielkie kraje lub wysepki w Azji Południowo - Wschodniej oraz Oceanii. Tutaj jako przykład podać można Malediwy czy Fidżi. Podróże egzotyczne w takie miejsca to z całą pewnością spełnienie marzeń niejednego z nas. Wymienione kraje, będące jedynie przykładami, charakteryzują się fantastycznymi plażami, rewelacyjną pogodą, rajskimi wręcz widokami i kojarzą się wszystkim z błogim lenistwem.

Czyż można chcieć czegoś więcej? Nasze podróże marzeń zmieniły w ostatnich latach swoje miejsca docelowe. Wymienione wyżej wyspy zastąpiły na liście życzeń przeciętnej osoby Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Tunezję czy Turcję. Wyjazd w te rejony nie stanowi już spełnienia marzeń, bowiem prawie każdy może sobie na takie podróże pozwolić. Marzenia mają natomiast to do siebie, że są odległe, a ich realizacja wydaje się mało realna lub całkowicie pozbawiona szans spełnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że i Ameryka Środkowa oraz Oceania stają się coraz mniej odległe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości wyjazd na Fidżi czy Wyspy Dziewicze nie będzie już nazywany podróżą marzeń.

Co wówczas nią będzie? Trudno przewidzieć. Być może na popularności zyskają loty w kosmos. Z pewnością warto poszerzać horyzonty.

Okiem reportera
wycieczki
wakacje
urlop
podróże
Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-05-22

Więcej na ten temat

rss icon T-Mobile Polska liczy na ponowne rozdysponowanie częstotliwości z przetargu z 2007 r.

T-Mobile Polska ocenia, że po tym jak prezes UKE unieważnił przetarg na 1800 MHz z 2007 roku, częstotliwości powinny być ponownie rozdysponowane na drodze aukcji lub przetargu - podała spółka na komunikacie prasowym.

rss icon Stodolak: "Łapówka plus" dla wyborców. Tak wygląda polityka socjalna nie tylko rządu PiS

Polityka wydatków socjalnych to polityka wyborcza - ma zapewnić reelekcję, a nie dobrobyt. Na szczęście dla gospodarki nie zawsze działa tak, jak chcieliby tego rządzący.

rss icon Ministerstwo Finansów chce zastąpić ustawy o PIT CIT trzema nowymi ustawami

Ministerstwo Finansów rozważa wdrożenie kolejnego rewolucyjnego projektu na zakresie przepisów prawa podatkowego. Zmiany mają być zasadnicze, rząd chce bowiem doprowadzić do zastąpienia obecnych ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych prawnych trzema nowymi ustawami regulującymi opodatkowanie dochodów z wynagrodzeń, działalności gospodarczej oszczędności kapitałowych.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0