Jak już podróżować to w niezwykłe miejsca


tagi: wycieczki, wakacje, urlop, podróże

Każdy z nas ma z pewnością miejsce, do którego chciałby się udać.

Miejsce to może być nawet najbardziej odległe, w dzisiejszych czasach dystans nie jest już taką przeszkodą jak kiedyś. W dobie internetu i samolotów zarezerwowanie miejsca w hotelu na drugim końcu świata, a następnie wyjazd tam to tylko kwestia organizacji, oraz, oczywiście, środków finansowych.

Jakie są najpopularniejsze cele takich podróży w naszym biurze podróży?

Z reguły zaliczają się do nich rozmaite kraje egzotyczne. Rosnącą popularnością cieszą się wyspy Ameryki Środkowej, jak Jamajka, Bahamy, Trynidad i Tobago czy Wyspy Dziewicze. Innymi celami są niewielkie kraje lub wysepki w Azji Południowo - Wschodniej oraz Oceanii. Tutaj jako przykład podać można Malediwy czy Fidżi. Podróże egzotyczne w takie miejsca to z całą pewnością spełnienie marzeń niejednego z nas. Wymienione kraje, będące jedynie przykładami, charakteryzują się fantastycznymi plażami, rewelacyjną pogodą, rajskimi wręcz widokami i kojarzą się wszystkim z błogim lenistwem.

Czyż można chcieć czegoś więcej? Nasze podróże marzeń zmieniły w ostatnich latach swoje miejsca docelowe. Wymienione wyżej wyspy zastąpiły na liście życzeń przeciętnej osoby Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Tunezję czy Turcję. Wyjazd w te rejony nie stanowi już spełnienia marzeń, bowiem prawie każdy może sobie na takie podróże pozwolić. Marzenia mają natomiast to do siebie, że są odległe, a ich realizacja wydaje się mało realna lub całkowicie pozbawiona szans spełnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że i Ameryka Środkowa oraz Oceania stają się coraz mniej odległe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości wyjazd na Fidżi czy Wyspy Dziewicze nie będzie już nazywany podróżą marzeń.

Co wówczas nią będzie? Trudno przewidzieć. Być może na popularności zyskają loty w kosmos. Z pewnością warto poszerzać horyzonty.

Okiem reportera
wycieczki
wakacje
urlop
podróże
Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-05-22

Więcej na ten temat

rss icon Ostatnie dni przyjmowania wniosków o rekompensatę za utracony deputat węglowy

Emeryci renciści uprawnieni do 10-tysięcznej rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla złożyli dotąd blisko 227,7 tys. wniosków o wypłatę tego świadczenia; ponad 147,1 tys. z nich zostało teraz zweryfikowanych. Termin przyjmowania wniosków upływa 18 listopada.

rss icon Ustawa o elektromobilności - długo oczekiwany projekt ciągle niegotowy

Przygotowywane przez rząd ustawy dotyczące elektromobilności są wciąż projektem, który podlega zmianom. Być może powstanie wkrótce wersja ostateczna będzie wiadomo, na jakim kierunku zmierza. Obecne plany są bardzo szerokie. na ciągu dwóch lat na polskim rynku powinno pojawić się ok. 50 tys. aut., co był bardzo dużą liczbą. Być może to wynik nie do osiągnięcia.

rss icon Smog powoduje na Polsce śmierć 50 tys. ludzi rocznie

Smog był zjawiskiem, które można obserwować gołym okiem, zwłaszcza na sezonie grzewczym na naszym kraju. Trwa on od listopada do końca lutego. Kiedy intensywnie ogrzewamy domy mieszkania, nad miastami tworzy się toksyczna mgła.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0