Jak już podróżować to w niezwykłe miejsca


tagi: wycieczki, wakacje, urlop, podróże

Każdy z nas ma z pewnością miejsce, do którego chciałby się udać.

Miejsce to może być nawet najbardziej odległe, w dzisiejszych czasach dystans nie jest już taką przeszkodą jak kiedyś. W dobie internetu i samolotów zarezerwowanie miejsca w hotelu na drugim końcu świata, a następnie wyjazd tam to tylko kwestia organizacji, oraz, oczywiście, środków finansowych.

Jakie są najpopularniejsze cele takich podróży w naszym biurze podróży?

Z reguły zaliczają się do nich rozmaite kraje egzotyczne. Rosnącą popularnością cieszą się wyspy Ameryki Środkowej, jak Jamajka, Bahamy, Trynidad i Tobago czy Wyspy Dziewicze. Innymi celami są niewielkie kraje lub wysepki w Azji Południowo - Wschodniej oraz Oceanii. Tutaj jako przykład podać można Malediwy czy Fidżi. Podróże egzotyczne w takie miejsca to z całą pewnością spełnienie marzeń niejednego z nas. Wymienione kraje, będące jedynie przykładami, charakteryzują się fantastycznymi plażami, rewelacyjną pogodą, rajskimi wręcz widokami i kojarzą się wszystkim z błogim lenistwem.

Czyż można chcieć czegoś więcej? Nasze podróże marzeń zmieniły w ostatnich latach swoje miejsca docelowe. Wymienione wyżej wyspy zastąpiły na liście życzeń przeciętnej osoby Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Tunezję czy Turcję. Wyjazd w te rejony nie stanowi już spełnienia marzeń, bowiem prawie każdy może sobie na takie podróże pozwolić. Marzenia mają natomiast to do siebie, że są odległe, a ich realizacja wydaje się mało realna lub całkowicie pozbawiona szans spełnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że i Ameryka Środkowa oraz Oceania stają się coraz mniej odległe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości wyjazd na Fidżi czy Wyspy Dziewicze nie będzie już nazywany podróżą marzeń.

Co wówczas nią będzie? Trudno przewidzieć. Być może na popularności zyskają loty w kosmos. Z pewnością warto poszerzać horyzonty.

Okiem reportera
wycieczki
wakacje
urlop
podróże
Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-05-22

Więcej na ten temat

rss icon ZUS: We wrześniu złożono 275,7 tys. wniosków o przyznanie emerytury

We wrześniu wniosek o przyznanie emerytury złożyło 275,7 tys. osób, na tym 196,7 tys., które składały go po raz pierwszy - poinformował PAP rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Zakład obsłużył we wrześniu 900,5 tys. klientów.

rss icon Kompromis na sprawie zakazu handlu na niedziele? na czwartek pierwsze decyzje

Ograniczenie niedzielnego handlu będzie dotyczyć tylko dwóch niedziel na miesiącu - zapewnił na rozmowie z RMF FM poseł PiS Janusz Śniadek, szef sejmowej podkomisji zajmującej się tą sprawą.

rss icon Kolejne gminy łączą siły. Będzie ekologicznie tanio

Ciepłowody, Stoszowice, Ziębice Ząbkowice Śląskie powołały Klaster Energii Odnawialnej Ziemi Ząbkowickiej. Do blisko 60 tys. osób popłynie tańsza energia. To kolejna tego typu inicjatywa - wcześniej klastry stworzyło 20 dolnośląskich samorządów. Na terenach wszystkich 25 gmin mieszka ponad 260 tys. osób.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0