Jak już podróżować to w niezwykłe miejsca


tagi: wycieczki, wakacje, urlop, podróże

Każdy z nas ma z pewnością miejsce, do którego chciałby się udać.

Miejsce to może być nawet najbardziej odległe, w dzisiejszych czasach dystans nie jest już taką przeszkodą jak kiedyś. W dobie internetu i samolotów zarezerwowanie miejsca w hotelu na drugim końcu świata, a następnie wyjazd tam to tylko kwestia organizacji, oraz, oczywiście, środków finansowych.

Jakie są najpopularniejsze cele takich podróży w naszym biurze podróży?

Z reguły zaliczają się do nich rozmaite kraje egzotyczne. Rosnącą popularnością cieszą się wyspy Ameryki Środkowej, jak Jamajka, Bahamy, Trynidad i Tobago czy Wyspy Dziewicze. Innymi celami są niewielkie kraje lub wysepki w Azji Południowo - Wschodniej oraz Oceanii. Tutaj jako przykład podać można Malediwy czy Fidżi. Podróże egzotyczne w takie miejsca to z całą pewnością spełnienie marzeń niejednego z nas. Wymienione kraje, będące jedynie przykładami, charakteryzują się fantastycznymi plażami, rewelacyjną pogodą, rajskimi wręcz widokami i kojarzą się wszystkim z błogim lenistwem.

Czyż można chcieć czegoś więcej? Nasze podróże marzeń zmieniły w ostatnich latach swoje miejsca docelowe. Wymienione wyżej wyspy zastąpiły na liście życzeń przeciętnej osoby Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Tunezję czy Turcję. Wyjazd w te rejony nie stanowi już spełnienia marzeń, bowiem prawie każdy może sobie na takie podróże pozwolić. Marzenia mają natomiast to do siebie, że są odległe, a ich realizacja wydaje się mało realna lub całkowicie pozbawiona szans spełnienia. Nie zmienia to jednak faktu, że i Ameryka Środkowa oraz Oceania stają się coraz mniej odległe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości wyjazd na Fidżi czy Wyspy Dziewicze nie będzie już nazywany podróżą marzeń.

Co wówczas nią będzie? Trudno przewidzieć. Być może na popularności zyskają loty w kosmos. Z pewnością warto poszerzać horyzonty.

Okiem reportera
wycieczki
wakacje
urlop
podróże
Opublikowany przez Hieronim M. | 2014-05-22

Więcej na ten temat

rss icon Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Szczególnie zagrożone są urządzenia mobilne

Coraz więcej państw zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że główne zagrożenie dla ich bezpieczeństwa wiąże się z internetem informatyką - podkreśla Moni Stern, dyrektor Checkmarx. Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Eksperci podkreślają, że często wykorzystują przy tym techniki socjotechniczne. Celem bardzo często stają się urządzenia mobilne, słabiej zabezpieczane niż komputery. Hakerzy chętnie sięgają po złośliwe oprogramowania.

rss icon Bez nieprawidłowości na stadninie na Janowie Podlaskim

Zarządzanie prestiżową stadniną koni arabskich na Janowie Podlaskim, gdy jej prezesem był Marek Trela, nie budzi zastrzeżeń - jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM, takie wnioski płyną z ekspertyzy biegłych, sporządzonej na potrzeby prokuratury. Śledztwo na tej sprawie prowadzą prokuratorzy z Lublina.

rss icon VII Europejski Kongres Finansowy, 5-7 czerwca 2017, Sopot

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych na Warszawie we współpracy z Izbą Domów Maklerskich zapraszają na Debatę Okrągłego Stołu: RYNEK KAPITAŁOWY JAKO WAŻNY ELEMENT STRATEGII ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU organizowaną na ramach VII Europejskiego Kongresu Finansowego na Sopocie.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0