Gdzie spać na Warmii?


tagi: turystyka, podróże, urlop, wczasy, wypoczynek

Agroturystyka na Mazurach nad jeziorem to w tym obszarze Polski najlepszy pomysł na nocleg.

Na szczęście poza kilkoma większymi hotelowymi obiektami Mazury a także Warmia nie oferują zbyt dużej liczby miejsc hotelowych. I świetnie, bo rozwój skierowanej na zysk masowej turystyki mógłby zniszczyć dziewiczość tego skrawka naszego kraju.

Mazury to nie tylko jeziora. Na obszarze Warmii i Mazur rosną ogromne leśne połacie z Puszczą Romincką na czele. Jeziora spina wiele rzek, które kapitalnie nadają się na spływy pontonowe a także kajakowe. Pośród borów a także kniei są rozsiane nostalgiczne wakacyjne domki na Mazurach, w których można zamieszkać oraz mieć bliski kontakt z przyrodą bez możliwości używania internetu i telefonów mobilnych.

Mazury oraz Warmia to kraj krzyżackich ceglanych warowni. Miłośnicy tajemnic oraz zakonnych rycerzy wyszukają tu coś dla siebie. Na Warmii odnaleźć można także mnóstwo interesujących zabytków techniki oraz hydrotechniki. Trzeba przede wszystkim wymienić w tym miejscu Szlak Żeglowny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i Kanał Elbląski łączący Ostródę z Elblągiem.

Jednym z najbardziej interesujących mazurskich szlaków kajakowych jest spływ rzeką Czarną Hańczą, która na swojej trasie przepływa przez kilka bardzo czystych a także przepięknie zlokalizowanych jezior. Zaopatrzeni w nieprzemakalne worki oraz plecaki możemy płynąć wiele kilometrów w czasie spływu oglądając rzadkie gatunki płazów, ssaków i ptaków, nietkniętą ręką ludzką przyrodę.

Czy żyje w Polsce jakiś obywatel, który nie wybrał się chociaż jeden raz na wczasy na Mazurach Mikołajki albo nie spędził tam letniego urlopu wypoczynkowego? Chyba nie. To bezapelacyjnie już kultowy a także legendarny rejon Polski, który każdego lata przyciąga niczym magnes tłumy rodaków przede wszystkim spragnionych odpoczynku nad jeziorami. Kraina Warmii i Mazur leży w Polsce północnej i północno-wschodniej. Obszar ten obfituje w największą w naszym kraju ilość jezior morenowych i polodowcowych z największym polskim jeziorem Śniardwy. To kiedyś niedostępna, dawna kraina Prus, obecnie prawdziwa mekka żeglarzy a także kajakarzy.

Kiedy poszukujesz noclegu na Warmii i Mazurach przeszukaj bazę gospodarstw agroturystycznych na Mazurach i Warmii.

Okiem reportera
turystyka
podróże
urlop
wczasy
wypoczynek
Opublikowany przez Hieronim M. | 2012-07-29

Więcej na ten temat

rss icon Od stycznia czeka was drożyzna na małych sklepach?

Jeśli procedowany obecnie zakaz handlu na niedziele rzeczywiście wejdzie na życie wraz z początkiem 2018 r., zakup produktów spożywczych pierwszej potrzeby będzie możliwy jedynie na małych osiedlowych sklepach. a może ich właściciele wykorzystają brak konkurencji do podwyższenia cen?

rss icon Innowacje pomogą wskoczyć gospodarce do wyższej ligi

Kluczowym wyzwaniem był dziś zaspokojenie rosnących aspiracji społeczeństwa mierzonych poziomem dobrobytu. Potrzebna był i lepsza współpraca między nauką a biznesem - uznali uczestnicy debaty "Centralny Okręg Przemysłowy. na kierunku innowacyjnej gospodarki na Polsce", która odbyła się na Stalowej Woli z okazji 80-lecia COP.

rss icon Glapiński: na przyszłym roku wzrost gospodarki niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity

W przyszłym roku wzrost gospodarki będzie niższy niż na obecnym, lecz przyzwoity, blisko naturalnej stopy wzrostu między 3,5-4 proc. - mówił na środę na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP prezes NBP Adam Glapiński.

Zobacz także:

Travelone.pl wczasy i turystyka zaplanuj i zarezerwuj twoje wakacje
Travelone.pl wczasy i turystyka zaplanuj i zarezerwuj twoje wakacje

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0