Gdzie spać na Warmii?


tagi: turystyka, podróże, urlop, wczasy, wypoczynek

Agroturystyka na Mazurach nad jeziorem to w tym obszarze Polski najlepszy pomysł na nocleg.

Na szczęście poza kilkoma większymi hotelowymi obiektami Mazury a także Warmia nie oferują zbyt dużej liczby miejsc hotelowych. I świetnie, bo rozwój skierowanej na zysk masowej turystyki mógłby zniszczyć dziewiczość tego skrawka naszego kraju.

Mazury to nie tylko jeziora. Na obszarze Warmii i Mazur rosną ogromne leśne połacie z Puszczą Romincką na czele. Jeziora spina wiele rzek, które kapitalnie nadają się na spływy pontonowe a także kajakowe. Pośród borów a także kniei są rozsiane nostalgiczne wakacyjne domki na Mazurach, w których można zamieszkać oraz mieć bliski kontakt z przyrodą bez możliwości używania internetu i telefonów mobilnych.

Mazury oraz Warmia to kraj krzyżackich ceglanych warowni. Miłośnicy tajemnic oraz zakonnych rycerzy wyszukają tu coś dla siebie. Na Warmii odnaleźć można także mnóstwo interesujących zabytków techniki oraz hydrotechniki. Trzeba przede wszystkim wymienić w tym miejscu Szlak Żeglowny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i Kanał Elbląski łączący Ostródę z Elblągiem.

Jednym z najbardziej interesujących mazurskich szlaków kajakowych jest spływ rzeką Czarną Hańczą, która na swojej trasie przepływa przez kilka bardzo czystych a także przepięknie zlokalizowanych jezior. Zaopatrzeni w nieprzemakalne worki oraz plecaki możemy płynąć wiele kilometrów w czasie spływu oglądając rzadkie gatunki płazów, ssaków i ptaków, nietkniętą ręką ludzką przyrodę.

Czy żyje w Polsce jakiś obywatel, który nie wybrał się chociaż jeden raz na wczasy na Mazurach Mikołajki albo nie spędził tam letniego urlopu wypoczynkowego? Chyba nie. To bezapelacyjnie już kultowy a także legendarny rejon Polski, który każdego lata przyciąga niczym magnes tłumy rodaków przede wszystkim spragnionych odpoczynku nad jeziorami. Kraina Warmii i Mazur leży w Polsce północnej i północno-wschodniej. Obszar ten obfituje w największą w naszym kraju ilość jezior morenowych i polodowcowych z największym polskim jeziorem Śniardwy. To kiedyś niedostępna, dawna kraina Prus, obecnie prawdziwa mekka żeglarzy a także kajakarzy.

Kiedy poszukujesz noclegu na Warmii i Mazurach przeszukaj bazę gospodarstw agroturystycznych na Mazurach i Warmii.

Okiem reportera
turystyka
podróże
urlop
wczasy
wypoczynek
Opublikowany przez Hieronim M. | 2012-07-29

Więcej na ten temat

rss icon Parlament Europejski za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych

Podczas wtorkowej sesji plenarnej na Strasburgu europosłowie zagłosowali za wprowadzeniem prostszych etykiet energetycznych na sprzęty AGD, obejmujących skalę od A do G. Wcześniej Parlament Europejski zawarł teraz nieformalne porozumienie na tej sprawie z Radą UE.

rss icon Co czytają ludzie biznesu (2)

Kontynuuję wątek książek, które inspirują bądź inspirowały ludzi związanych z biznesem rynkiem kapitałowym. Dla osób z mojego pokolenia, nie będzie zaskoczeniem, że zwłaszcza młodzieńcze inspiracje będą się powtarzać, być może będą bardzo podobne: Karol May Winnetou, Zbigniew Nienacki Pan Samochodzik, a może Alfred Szklarski seria o Tomku Wilmowskim. Od czasu do czasu pojawi się Edward Stachura. Jednak pozostałe pozycje to teraz bardzo szeroki przekrój. Odkrywają powszechnie znane (lub n

rss icon Technicy na rozdrożu

Ocena techniczna wykresu leży zawsze na oku obserwatora. To podstawowa prawda. Oczywiście analiza techniczna ma kilka założeń dotyczących kształtu formacji oraz PRAWDOPODOBNEGO kierunku wybicia, jednak należy pamiętać, że owe prawdopodobieństwa często są wyłącznie powtarzanymi od lat stwierdzeniami, bez faktycznej systematycznej weryfikacji. Ot choćby takiej, jaką na swoich książkach robi T. Bulkowski. Można mieć zastrzeżenia czasem do jego metodologii, lecz faktem jest, że próbuje zweryfikowa

Zobacz także:

Travelone.pl wczasy i turystyka zaplanuj i zarezerwuj twoje wakacje
Travelone.pl wczasy i turystyka zaplanuj i zarezerwuj twoje wakacje

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

grudzień 2015 listopad 2015 maj 2015 wrzesień 2014 sierpień 2014 maj 2014 kwiecień 2014 listopad 2013 lipiec 2012 kwiecień 2012 0